2024 © Oben Teknoloji

- Dijital Ekranlar -

Oben Teknoloji olarak;

Büyüyen bir nüfusta her geçen gün eczane sayısı artmakta ve ihtiyaç bölgelerine göre eczaneler sürekli yer değiştirmektedir. Ayrıca Eczacı odaları tarafından belirlenen Nöbetçi Eczanelerin haklı sebeplerle nöbet günü değişebilmektedir.

 

Değişiklik bildirimleri yapılsa da özellikle tatil günlerinde gerek hastanelerde gerek eczanelerde eski listenin olması hasta için bir sorun haline gelmektedir.Hastalar adres bilgisinden eczaneyi bulmakta zorlanmakta ayrıca kendine yakın olan eczaneyi tespit edememektedir.

Çözüm Nöbetçi Eczane Ekranlarında

Eczacı odası, Online olarak anlık bilgi sunan Nöbetçi eczane ekranına, Nöbetçi eczane ve kamu spotları yayın saatlerini belirleyebilmekte istediği değişikliği anlık yapabilmektedir.

Nöbet Ekranları Eczanelerin yerini haritada gösterirken ekranda bulunan QR kodun akıllı telefon ile okutulması durumunda hastayı istediği eczaneye götürmektedir.

Bu sistem kamu için zaman ve yakıt tasarrufu ile birlikte doğru bilgininde aktarılmasını sağlamaktadır.

Haritalı Gösterim

Nöbet ekranı üzerinde bulunan harita ile bulunduğunuz konuma en yakın nöbetçi eczaneyi görebilirsiniz. Alternatif yollar ve çevresel faktörler ile en kısa zamanda en yakın nöbetçi eczaneyi tespit etmenizi sağlıyor sizi şifaya ulaştırıyoruz.

Nöbsis Entegrasyon

Haklı sebepler ile Eczacı Odası tarafından nöbet bilgileri değişiklik gösterebilmektedir.Nöbsis entegrasyonu ile nöbetçi eczane verileri anlık ve güncel olarak yansıtılmakta ve her hangi bir değişiklik durumunda doğru ve güncel bilgiye anında ulaşmanızı sağlamaktadır.

Kamu Spotu

Dijital ekranlar gün içerisinde Eczacılarımızın ilgili oda veya kuruluşlardan temin ettikleri görselleri kamu spotu olarak gösterebilmekte ve kamunun doğru bilgilendirilmesini sağlamaktadır.Nöbetçi olduğu zamanlarda ise mevzuata uygun olarak e-logo yanıp sönerek eczanenin hastalara nöbetçi olduğunu göstermektedir.

QrCode ile Yönlendirme

Dijital ekranlar nöbetçi eczaneyi gösteren haritanın altında bulunan qrcode u akıllı telefonunuza okutmak suretiyle, telefonunuzdaki varsayılan navigasyon uygulaması ile sizi en yakın eczaneye en kısa yoldan ulaşmanızı sağlamaktadır.